Съдията закла Ботев и Славия е на финал за купата

Славия е първият полуфиналист за Купата на България. Съперникът на "белите" ще бъде определен от мача Левски - ЦСКА.

Славия е първият финалист в турнира за Купата на България. "Белите" победиха пловдивския Ботев с 1:0 на Националния стадион "Васил Левски" и след 1:2 в Коматево миналата седмица продължават битката за трофея.

Столичани се разписаха от дузпа през второто полувреме, а съдията Станислав Ставров не отсъди удар от бялата точка за "канарчетата" минути преди края, въпреки че имаше сериозни основания да го направи.

Освен това спорен гол на Стивън Петков беше отменен поради засада в 75-ата минута, а спестената дузпа бе в 85-ата, когато Стефан Велков изрита Жоао Пауло.

Славия очаква победителя от вечното дерби Левски - ЦСКА.

Софиянци изиграха по-добро първо полувреме, в което имаха претенции за дузпа и удариха греда, а натискът на "белите" продъжи и през втората част.

В 65-ата минута Пламен Димов фаулира Ивайло Димитров, който вкара единствения гол в мача от дузпа.

Десет минути по-късно гол на Стивън Петков бе отменен заради засада, а в 85-ата минута реферът Станислав Ставров подмина 100-процентовова дузпа за фаул на Велков срещу Жоао Пауло, която обръщаше развоя на двубоя.

Решението на съдията ядоса феновете от Пловдив, които опитаха да нахлуят на терена, а треньорът на "канарчетата" Николай Киров бе изгонен секунди преди края.