Аржентина не успя да бие Перу и се свлече до петото място (видео)

Аржентина записа второ поредно равенство 2:2 и е временно пети в класирането

Аржентина записа равенство 2:2 в гостуването си на Перу в деветия кръг на световните квалификации в зона „Южна Америка“.

В отсъствието на голямата звезда Лео Меси атаката на „гаучосите“ бе водена от Гонсало Игуаин, като зад него действаха Дибала, Агуеро и Ди Мария.

Резултатът обаче бе открит от неочакван голмайстор. В 15-ата минута гостите поведоха чрез Рамиро Фунес Мори, който се възползва от неориентираната отбрана на Перу при корнер и даде аванс на „гаучосите“.

След почивката домакините заиграха по-добре и ветеранът Хосе Паоло Гереро изравни малко след подновяването на играта. В 77-ата обаче Аржентина отново излезе напред след прекрасен гол на Игуаин, който с елегантен удар прати топката над плонжиралия страж на Перу.

Домакините все пак стигнаха до точката, след като точно Фунес Мори фаулира Гереро в наказателното поле и Кристиан Куева оформи крайното 2:2 с точен удар от бялата точка.

След равенството Аржентина се намира на петото място с 16 точки, на три зад лидера Уругвай, докато Перу е осми с осем.

Първите четири отбора от зона „Южна Америка“ се класират директно за Мондиал 2018, докато петият играе бараж.