Трета поредна победа за ЦСКА, 3:0, 3-то място

Кировски в борба за висока топка на стадиона в Любимец. Снимка: Lap.bg
Кировски в борба за висока топка на стадиона в Любимец.

ЦСКА регистрира трета поредна победа в "А" група след 3:0 като гост на новака Любимец.

По този начин "червените" за няколко часа ще заемат третото място в класирането, изпреварвайки отборите на Литекс и Локомотив Пд, които играят от 21:00 ч. на стадиона край Покрития мост.

С първо попадение с червената фланелка се отчете македонецът Християн Кировски. Нападателят влезе като резерва на мястото на контузилия се Мамади Сидибе и изигра своята роля за успеха на столичани.

Още в първите си минути на терена Кировски изскочи на добра позиция, но впоследстие ударът му от малък ъгъл мина над вратата.

Малко след това таранът отново се откъсна и бе спрян непозволено от последния в отбраната на Любимец Величко Величков.

Нарушението бе с цената на червен картон, а бразилецът Марсиньо уби интригата с великолепно попадение от последвалия фаул.

С неговия гол резултатът стана 2:0, след като в средата на първото полувреме Ивайло Чочев бе извел гостите.

В 22-та минута Милисавлевич центрира отдясно, Сидибе не успя да уцели топката с глава и тя попадна в абсолютно непокрития младок, който вкара от 5-6 метра.

Това бе гол за полузащитника във втори пореден мач, след като в понеделник донесе победата на ЦСКА над Литекс.

В 65-та минута Кировски увенча доброто си включване от скамейката с гол. Македонецът засече с глава нещо неопределено между удар и центриране на Антон Карачанаков.

В следващия кръг ЦСКА приема Черноморец в неделя на стадион "Българска армия". Мачът е от 18:15 часа.