Славия разби Левски, Манзоро с хеттрик

Футболистите на Славия донесоха радост на Венци Стефанов. Снимка: БГНЕС
Футболистите на Славия донесоха радост на Венци Стефанов.

Славия спечели с 3:1 у дома срещу Левски в столичното дерби на 19-ия кръг на "А" група. Жереми Манзоро реализира хеттрик и донесе важния успех за домакините. Преди почивката Левски владееше повече топката, но не успя да стигне до чисти голови положения.

Единствената по-сериозна опасност пред вратата на Георги Петков дойде след центриране на Роман Прохазка, вратарят на домакините изби топката, тя попадна в Педро, но той не успя за отправи опасен удар.

Малко преди това Радослав Василев не успя да засече центриране на Жереми Манзоро. В 43-ата минута "белите" получиха правото да изпълнят фаул и Манзоро технично прехвърли стената, откривайки резултата.

В последните секунди на първата част Аймен Белаид вкара топката с ръка във вратата на Славия след центриране, но попадението беше отменено, а защитникът получи втори жълт картон и остави "сините" с човек по-малко.

През втората част гостите, които играеха с 10 души, установиха натиск. В 54-ата минута резервата Мирослав Иванов беше задържан от младия Владимир Семерджиев в наказателното поле и главният съдия Георги кабаков отсъди дузпа.

Валери Домовчийски изравни хладнокръвно от бялата точка за 1:1. Четвърт час по-късно Жереми Манзоро направи самостоятелен пробив от крилото към наказателното поле и с точен удар от границата на наказателно поле вкара второто си попадение в мача и второ за Славия.

В последния месец френският полузащитник беше преместен от центъра на халфовата линия на крилото и показва доста по-ефективни изяви. В 84-ата минута Диего Фераресо от домакините получи втори жълт и съответно червен картон и съставите на терена бяха изравнени.

Три минути след това бърза контра на "белите" премина през Манзоро, кълбото достигна до Василев и след това до Фонсека, а защитата на Левски не успя да изчисти топката и Жереми Манзоро на празна врата оформи своя хеттрик и победата за Славия.

Тя е първа за първенство в полза на "белите" срещу Левски от 2003 година насам. След този успех Славия има 20 точки на 10-о място в класирането. Левски допусна втора поредна загуба и има 28 точки на шестата позиция в "А" група.