Де Хеа пак закопа Юнайтед, Челси си тръгва с ценна точка от "Олд Трафорд"

Челси празнува гола на Алонсо, който беше достатъчен за точка от мача Снимка: Getty Images
Челси празнува гола на Алонсо, който беше достатъчен за точка от мача

Манчестър Юнайтед завърши 1:1 с Челси на "Олд Трафорд" в голямото дерби на кръга от Висшата лига, което трябваше да даде много отговори в битката за топ 4.

Поредна грешка на Давид де Хеа на вратата на Юнайтед позволи на гостите да изравнят след силното начало на "червените дяволи" и така Челси остава крачка пред конкурентите за четвъртата позиция.

Юнайтед започна силно мача, веднага наложи натиск и заслужено поведе в 11-ата минута.

При великолепна комбинация и прехвърлящ пас на Лукаку Люк Шоу центрира прострелно отляво, а Хуан Мата стреля с десния крак през двама бранители и откри - 1:0 за домакините.

Манчестърци продължиха да играят по-добре и създадоха още опасности, но в 43-ата минута Челси ненадейно изравни заради гафа на Давид де Хеа.

Антонио Рюдигер отправи тежък удар отдалеч, Де Хеа се опита да улови, но изпусна топката и притичалият Маркос Алонсо направи добавка от труден ъгъл за 1:1.

Допуснатият гол определено наруши ритъма на Юнайтед, а през второто полувреме играта се накъса доста заради поредица от тежки нарушения, контузии и принудителни смени.

Заради прекъсванията Мартин Аткинсън даде 7 минути продължение на срещата и в 93-ата минута Педро изчисти с глава от самата голлиния, за да предотврати сигурен гол.

В класирането Челси събра 68 т. и остава четвърти зад Тотнъм със 70. Пети е Арсенал с 66 т., а Юнайтед е шести с 65.

До края на първенството остават само два кръга.