Юве размаза Сасуоло и отново се качи на върха, Игуаин с хеттрик за едно полувреме Снимка: Getty Images

Ювентус разби Сауоло със 7:0 и отново излезе временно начело в класирането на Серия А.

"Старата госпожа" вкарваше гол след гол, но се спря на седем, а това бе пети пореден мач без победа за "зелено-черните" в първенството. Междувременно, тимът на Макс Алегри записа 10-а поредна победа във всички турнири, като не познава вкуса на поражението в последните си 15 мача.

Юве водеше с 4:0 още до почивката. Алекс Сандро откри резултата в деветата минута, преди Сами Кедира да направи резултата класически с два бързи гола в 24-тата и 27-ата, а в 38-ата Миралем Пянич покачи на 4:0.

Гонсало Игуаин пък се развихри през втората част и наниза хеттрик, оформяйки крайното 7:0. Това е първият хеттрик за Игуаин в цветовете на Ювентус в 87-мия му мач за "старата госпожа".

Победата изкачи Юве на първото място с 58 точки, на две пред Наполи, който тази вечер гостува на последния Беневенто. Сасуоло падна с една позиция и вече е 15-и с 22.

В друг интересен мач от 23-тия кръг в Италия Удинезе и Милан направиха 1:1.

"Росонерите" поведоха още в деветата минута с истински шедьовър на Сусо от над 25 метра, но през втората част домакините бяха по-добрият отбор.

Давиде Калабрия остави Милан с човек по-малко в 68-ата минута, след като бе изгонен за втори жълт картон. Удине започна да натиска и 10 минути по-късно изравни след нелеп автогол на Джиджо Донарума. След центриране отдясно топката рикошира в тялото на Бонучи, след което и в главата на Донарума и влетя в мрежата му.

До края не паднаха нови голове и двата тима разделиха точките. Милан остава на седмата позиция с 35, на три от зона "Европа". Удине има 33 и се изкачи на деветото място, като има равни точки с осмия Аталанта и десетия Торино.