13.06.2016, 17:49 (обновена 14.06.2016, 18:30)

1 от 8 снимки Назад Напред

евро 2016, чехия, испания

Жерар Пике спаси Испания от разочарование на старта

Испания победи Чехия с минималното 1:0 и потегли с успех на Евро 2016. гол с глава на Жерар Пике в 87-ата минута донесе трите точки за тима на Висенте дел Боске, който се изравни с Хърватия на върха в класирането на група D.

Отборът на Испания взе инициативата още от първия съдийски сигнал, създадоха няколко опасни положения пред вратата на Петр Чех, но така и не успяха да оползотворят нито едно.

Най-чистото положение през първата част се откри пред Алваро Мората, който засече центриране отдясно, но отблизо стреля право в Чех.

Втората част започна по идентичен начин. Още в първите секунди Хубник за малко не си отбеляза автогол. В опита си да блокира едно центриране на Мората, прати топката в гредата пред погледа на Чех.

И след като нападателите на „ла фурия“ не успяха да свършат работата си, дойде времето за защитниците.

В последните минути и Жерар Пике, и Серхио Рамос играеха като офанзивни полузащитници, което в крайна сметка даде нужния резултат.

При поредното центриране на Андрес Иниеста в наказателното, Пике спечели въздушния двубой и три минути преди края на редовното време с глава донесе трите точки за Испания.

В самия край на мача Чехия можеше да изравни, но Де Хеа отрази силния удар на Дарида.

Oще: андрес иниеста  висенте дел боске  евро 2016  европейско първенство  жерар пике  испания  петр чех  чехия