Мексико надделя над Камерун

Пералта вкара единствения неотменен гол за Мексико в мача срещу Камерун

Мексико спечели с 1:0 срещу Камерун във втория мач от група А на световното първенство по футбол в Бразилия. Мачът се игра под непрестанен проливен дъжд на стадион „Даш Дунаш" в Натал, а съдията отмени по един гол и на двата отбора.

Първото попадение бе за Мексико още в 10 минути и беше дело на Джовани дос Сантос, но беше отменено заради спорна засада. Малко по-късно реферът отмени и гол на Камерун, а в средата на първото полувреме Самуел Ето'о удари греда.

Половин час след началото на мача Дос Сантос вкара още един гол, но помощник-съдията вдигна засада, въпреки че такава нямаше и резултатът остана 0:0.

Първият и единствен неотменен гол в този мач падна в 60 минута, когато Орибе Перлата довкара топката след като вратарят изби удара на Дос Сантос, който не се умори да тормози защитата на Камерун.

До края на мача двата отбора си размениха по едно-две опасни положения, а в последните минути Хавиер Ернандес засече топката от воле, но ударът му мина над вратата.

Треньорът на Мексико Мигел Ерера обяви, че тимът му може да излезе от групата, а съдийската бригада от Колумбия даде изключително силна заявка да получи най-ниската оценка на това световно първенство.

След първия кръг в група А начело с по 3 точки са Бразилия и Мексико, а Хървати и Камерун още не са загубили шансовете си да продължат напред, въпреки че загубиха първите си мачове.