Барса и Атлетико с "хиксове" в Примера

Пике отбеляза гола за Барселона. Снимка: Getty images
Пике отбеляза гола за Барселона.

Атлетико Мадрид загуби домакински точки за втори пореден път след 1:1 със Севиля.

Така столичани пропуснаха възможността да оглавят класирането в Примера, след като и Барселона завърши при същия резултат при визитата си на Леванте.

Давид Вия изведе домакините напред в резултата в 18-та минута, но севилци се добраха до равенството след спорна дузпа двайсетина минути преди края.

Хуанфран фаулира Карлос Бака, а Иван Ракитич бе точен от бялата точка.

След 9 поредни победи у дома, Атлетико не успя да победи за втори път на "Висенте Калдерон", след като в предишното си домакинство завърши 0:0 с Барселона.

Каталунците изненадващо не успяха да победят при визитата си на Леванте - 1:1.

Лукас Винтра (10) и Жерард Пике (19) се разписаха след центрирания от корнери, а след това нови попадения не паднаха.

Барса и Атлетико са с по 51 точки, а след тях с 50 е Реал, който бе много убедителен в 20-ия кръг и разгроми Бетис с 5:0 като гост.