Юнайтед постигна разгромна победа срещу 10 души

Халфовете Фред и Мактоминей отбелязаха три от головете в мача Снимка: Getty Images
Халфовете Фред и Мактоминей отбелязаха три от головете в мача

Манчестър Юнайтед продължава на 1/8-финалите в Лига Европа след разгромна победа с 5:0 над Брюж на "Олд Трафорд".

Първата среща беше завършила 1:1, но тази вечер фаворитът в сблъсъка беше убедителен, макар че в първите минути изпитваше проблеми.

Всичко се реши още в 22-ата минута, когато Симон Дели от гостите игра като вратар и отби с ръка удар към вратата. Последва дузпа за Юнайтед и червен картон за бранителя, а ситуацията дълго беше разглеждана от ВАР и главния съдия, докато картонът бъде потвърден.

Бруно Фернандеш отбеляза дузпата и изведе Юнайтед напред. Малко по-късно Одион Игало откри головата си сметка за отбора на празна врата след асистенция на Хуан Мата, а в 41-ата минута Скот Мактоминей покачи на 3:0.

Крайният резултат беше оформен от Фред, който се разписа на два пъти в 82-ата и 90-ата минута.