Петев дебютира с минимална загуба в Шампионската лига

Динамо затрудни победителя в Лига Европа Севиля, но записа трета загуба в Шампионската лига

Ивайло Петев дебютира на треньорската скамейка в Шампионската лига с минимална загуба.

Воденият от него Динамо Загреб отстъпи с 0:1 при домакинството на Севиля и записа трета загуба от три мача в лигата.

Единственото попадение за испанците реализира Самир Насри преди почивката, а после близо час домакините не успяха да върнат гола и продължават без спечелена точка в тази група.

В другия мач от група H Ювентус победи с 1:0 в гостуването на Лион, а единствения гол вкара Куадрадо в 76-ата минута. Юве игра с човек по-малко от 54-ата, когато Лемина беше изгонен за втори жълт картон. През първото полувреме Лаказет изпусна дузпа за Лион.

В групата водят Ювентус и Севиля с по 7 т., след тях е Лион с 3, а Динамо Загреб е с три загуби и без вкаран гол, няма и шансове за продължаване напред.

Друг от мачовете с българско участие се игра в група E, където ЦСКА Москва завърши 1:1 с Монако. Георги Миланов игра за домакините през второто полувреме, а отборът му дълго време водеше след гол на Траоре в 34-ата минута. В 87-ата обаче Бернардо Силва изравни и така отне победата на ЦСКА.

Със спечелената точка Монако се изкачи на първо място с 5 т. В класирането следват Тотнъм и Байер Леверкузен, които направиха нулево равенство тази вечер и имат съответно 4 и 3 т. ЦСКА Москва е четвърти с 2 т.

Третият българин, чийто отбор игра тази вечер в лигата, е Михаил Александров. Той обаче остана извън групата при разгромната загуба на Легия с 1:5 от Реал Мадрид на "Бернабеу".