Левски не победи 10 беройци - 0:0

Влизането като смяна на Антонио Вутов освежи играта на Левски, вече традиционно за този сезон. Но "сините" пак бяха разочароващи и не победиха останалия с 10 души съперник. Снимка: Sportal.bg

Левски не победи у дома Берое - 0:0, въпреки че игра повече от час с 11 срещу 10 футболисти. Бледото "синьо" представяне на старта на първенството продължава, като в 4 кръга тимът е взел 4 точки.

Домакините започнаха силно на "Герена", Гари Родригес уцели греда, а до десетата минута това изглеждаше различен Левски.

Тогава гостите изравниха играта и изпуснаха два добри шанса чрез новия национал Венци Христов. Мачът стана чудесен за гледане, атаки, контраатаки, скорост и надиграване.

Но се намеси съдията Георги Кабаков, който неоправдано изгони за втори жълт картон на Пламен Крумов от гостите. Реферът извади картон за игра с ръка, каквато нямаше според тв повторенията.

И Берое логично заигра далеч по-защитно, като мачът стана много по-малко атрактивен.

Левски натисна здраво в началото на второто полувреме, но към средата му Берое се вдигна и заигра добре, задържайки топкати и поглеждайки дори към гола. Давид Каядо уцели греда, а добавката на Костадин Стоянов бе спасена от вратаря Пламен Илиев.

Под нарастващото недоволство на "Герена", Левски натисна пак в края. В последните минути Родригес изпусна сам срещу вратаря Иван Караджов, а гостите измъкнаха точката. Бившият страж на ЦСКА се превърна в герой с две страхотни спасявания, запазили нулевото равенство.

"Тук няма Дейвид Копърфийлд, няма чудеса. Играем слабо, много от футболистите не стават за Левски", отсече спортният директор Наско Сираков.

"Не съм доволен, дори с 10 души гостите изглеждаха по-свежи и по-бързи от нас", анализира Славша Йоканович, сръбският наставник на Левски.