Лион удари тежко Рома и си осигури два гола аванс

След два пълни обрата в мача, Лион стигна до победата с 4:2 и си осигури преднина преди реванша на 16 март Снимка: Getty Images

В най-интригуващия сблъсък от осминафиналите на Лига Европа Лион удари Рома с 4:2 на своя "Стад де Люмиер".

Французите осъществиха обрат след наказателна акция през второто полувреме и имат два гола аванс преди реванша на "Олимпико" след седмица. За Рома положителното са двата гола на чужд терен, отбелязани през първото полувреме.

Мачът започна идеално за домакините, които откриха още в 8-ата минута чрез централния защитник Муктар Диакаби. От пряк свободен удар Валбуена центрира топката, която беше отклонена към далечната греда и там Диакаби отблизо засече за 1:0. Едва десетина минути по-късно обаче голмайсторът се превърна в грешник, когато прецени зле една топка и позволи на Мохамед Салах да се измъкне зад него, да напредне и необезпокояван да завърши само срещу вратаря - 1:1.

Рома осъществи пълен обрат в 33-ата минута, когато Даниеле Де Роси направи много добро центриране отдясно и Федерико Фасио с глава беше безпощаден за 2:1 за гостите.

Така завърши и първата част, но след почивката Лион категорично надигра съперника и стигна до три брилянтни гола. Още в 47-ата минута Корентин Толисо с изстрел отдалеч направи 2:2. В 74-ата минута резервата Набил Факир се разписа няколко минути след като се беше появил в игра и след като финтира трима бранители на "вълците".

Разсеяната игра на Рома продължи и до самия край, като в 92-ата минута защитниците оставиха звездата на противника Александър Лаказет да си нагласи топката и да вкара с изключителен удар извън наказателното поле, който беше неспасяем за Алисон и който даде стабилната преднина от два гола на Лион преди реванша.