Реал изпусна Сити - 0:0

Венсан Компани от Сити прегазва Касемиро от Реал в единоборство, с каквито бе изпълнен първия полуфинал в Шампионската лига.

Манчестър Сити и Реал вкараха емоциите и страстта във фризера - 0:0 в стерилен първи полуфинал на Шампионската лига.

Гостите, ударени тежко от отсъствието на Кристиано Роналдо с травма, загубиха след първото полувреме и Карим Бензема, втория от голямото атакуващо трио.

Но въпреки това Мадрид напираше за победа след почивката и Джо Харт твореше чудеса на вратата на домакините.

Първо стреля Серхио Рамос, но Харт спаси с лекота.После пак

Рамос с глава разстеля вратаря след корнер, но англичанинът изби с крак.

Върхът бе пропуск на Пепе отблизо, овладял топката, но не успял да намери път край Харт, който се разпери като паяк и спря удара.

Това беше.

И две претенции за дузпа на колоса от Испания, които не бяха отсъдени от рефера Джунейт Чакър.

По-скоро правилно, защото ситуациите бяха спорни.

Сити игра предпазливо, знаейки, че трудно ще се надиграва с Реал.

И остава в играта, защото напрежението ще е и в двата лагера на реванша.

Гол на "Сантяго Бернабеу" може да направи "гражданите" дори фаворит, а и полуфиналите имат своята история на драматични обрати и триумфи на аутсайдерите.

Зинедин Зидан, видимо нервният треньор на гостите, отново бе със скъсан панталон край тъчлинията.

Така бе и при обрата срещу Волфсбург на четвъртфинала, като нищо чудно Зизу просто да е взел същия костюм за кадем.

На терена имаше два състава, струващи по оценката на модерния футболен пазар над 1 милиард евро.