Нова победа по италиански за Конте и компания

Едер донесе успеха за Италия две минути преди края на редовното време
Шведските фенове очакваха нещо повече от любимците си след равенството 1:1 с Ейре на старта
Търсеха победата
И бяха подготвени за нея
Златан Ибрахимович и останалите в шведския отбор обаче все още не могат да намерят рамката на вратата и вече повече от 180 минути нямат точен удар на Евро 2016

Италия записа втора поредна победа на Евро 2016. След 2:0 на старта „адзурите“ победиха с минималното 1:0 Швеция и вторият отбор, след домакина Франция, осигурил си място на 1/8-финалите.

Единственото попадение в двубоя отбеляза Едер в 88-ата минута.

Изненадващо или не, шведите започнаха по-силно двубоя и се застояваха по-дълго пред вратата на Буфон. Сгъстената отбрана на „адзурите“ обаче така и не позволи нито на Ибрахимович, нито на някой друг да застраши италианската врата.

Постепенно Италия изравни играта, а с началото на втората част тимът на Антонио Конте започна и по често да организира опасни атаки.

Грациано Пеле не показа абсолютно нищо интересно в този мач и след час игра бе заменен от Симоне Дзадза.

Тази промяна на Конте също не донесе желания ефект и двубоят продължи в неинтригуващото си русло. Едва в 82-рата минута дойде интересна ситуация, когато Джиакерини центрира отляво, Марко Пароло бе оставен непокрит и стреля с глава, но от шест метра нацели напречната греда.

И та,а дойде 88-ата минута, когато Киелини хвърли силно тъч, Симоне Дзадза се пребори за високата топка и намери Едер. Нападателят на Интер мина между трима играчи на Швеция и от границата на наказателното поле заби кълбото в долния ляв ъгъл на Исаксон.

Шведите веднага тръгнаха да изравняват, но отвориха пространства и при една бърза контра Кандрева можеше да направи резултата 2:0, но ударът му от малък ъгъл бе отразен от Исаксон.

Така, Италия вече има шест точки и е сигурен 1/8-финалист. Швеция остава с една точка и без точен удар във вратата от началото на първенството.

Ейре също има една, а Белгия е на дъното с нула, като двата отбора се срещат в ранния мач от съботната програма.