Загуба на 0, Лудогорец го чака тежък реванш

Лудогорец ще има много работа за вършене в реванша Снимка: ludogorets.com
Лудогорец ще има много работа за вършене в реванша

Лудогорец загуби гостуването си на Апоел Беер Шева с 0:2 в първи мач от третия предварителен кръг за влизане в групите на Шампионска лига.

Българският шампион не успя да намери път към противниковата врата, а черната перла на домакините – Антъни Нуакаеме – зарадва феновете на пълния до краен предел 16 000-ен стадион „Тото Тернер” с гол и асистенция.

Поражението прави реванша в Разград изключително труден, но Лудогорец вече показа, че може да вкара и четири гола на своя стадион, които биха били предостатъчни за класиране на плейофите.

Домакините започнаха изключително силно и поведоха в 19-ата минута. Дяков не успя да вземе една топка в средата на терена, тя стигна до Маор Меликсон на дясното крило, който с перфектно центриране я сервира на Нуакаеме и той отблизо даде аванс на Беер Шева.

Малко след гола Лудогорец бе близо до изравняването. Опасен удар на Марселиньо от пряк свободен удар едва бе спасен от стража на Апоел, след което Вандерсон не успя да реагира добре на отбитата топка и да реализира при добавката.

Несъмнено, най-добрият футболист на „орлите” през първата част бе Козмин Моци, който на няколко пъти направи решителни намеси, а веднъж и Игор Пластун предотврати излизането на противников футболист очи в очи с Хорхе Браун.

Втората част започна по-добре за тима на Георги Дерменджиев. Първата истинска опасност дойде след поднояването на играта, но Вандерсон, излязъл сам срещу вратаря на домакините, не успя да прати топката в мрежата.

В средата на полувремето, когато силен шут на Марселиньо профуча покрай вратата, след като натурализираният българин бе хубаво изведен с пета от Кешеру.

В игра се появи и Върджил Мисиджан, на мястото на румънския нападател, в опит на Дерменджиев да промени нещо, но 11 минути преди края на редовното време Апоел удвои преднината си. След тъч Нуакаеме намери резервата Михаел Охана в наказателното поле, той стреля и след рикошет в крака на Игор Пластун топката влетя във вратата на Браун за втори път.

До края Лудогорец не успя да създаде нищо интересно пред противниковата врата и ще трябва сериозно да се готви за реванша следващата сряда.