Юнайтед се добра до измъчена точка срещу опашкар

01.12.2018, 21:07 (обновена 01.12.2018, 21:34)
Саутхемптън - Манчестър Юнайтед 2:2

Лукаку прекрати головата си суша, но това не стигна за победа на Юнайтед

Манчестър Юнайтед отново се измъчи във Висшата лига, за да стигне до 2:2 в гостуването на Саутхемптън на "Сейнт Мери".

Домакините дръпнаха с 2:0 още до 20-ата минута, а Юнайтед успя да изравни до края на полувремето, но впоследствие не направи достатъчно, за да победи.

Началото беше вихрено и в 13-ата минута пасивната защита на гостите позволи атака, при която Стюърт Армстронг простреля Де Хеа отдясно за 1:0.

В 20-ата минута Рашфорд загуби топката два пъти подред и извърши нарушение, а Седрик Соареш изпълни перфектно прекия свободен удар и покачи на 2:0.

В 33-ата и 39-ата минута две отлични асистенции на Маркъс Рашфорд дадоха възможност на Юнайтед да изравни. Първо той проби и намери Ромелу Лукаку, за да може белгиецът да се отпуши за 1:2. После Рашфорд проби до аутлинията и центрира, а Андер Ерера технично възстанови равенството.

През второто полувреме мачът стана скучен и равният беше заслужен.

Юнайтед обаче записва трети пореден мач за първенство без победа и остава на седмо място с 22 т., колкото има и шестият Евертън преди дербито си с Ливърпул.

Саутхемптън е в зоната на изпадащите с 9 т.

Oще: англия  андер ерера  асистенции  висша лига  гостуване  жозе моуриньо  измъчена точка  класиране  манчестър юнайтед  маркъс рашфорд  опашкар  равенство  ромелу лукаку  саутхемптън  седрик соареш  стюърт армстронг  червените дяволи  юнайтед