Идеалният отбор на седмицата в ШЛ

Вратар: Алфонс Ареола, ПСЖ
Допусна гол, но след това спаси дузпата, бита от Козмин Моци. 23-годишният Алфонс Ареола бавно, но сигурно започва да изтласква Кевин Трап от вратата на парижани.
Десен бек: Петер Аркенсен, Копенхаген
Първият от четиримата представители на датчаните в тази класация. Трима от тях са в защитата. И няма как – победа с 4:0.
Централен защитник: Матиас Йоргенсен, Копенхаген
Вкара последното попадение за победата над Брюж.
Централен защитник: Лудвиг Аугустинсон, Копенхаген
Въпреки че изпусна дузпа, Аугустинсон бе част от непреодолимата защита на Копенхаген при победата с 4:0 над Брюж, като даде и асистенции за два от головете.
Ляв бек: Даниел Алвеш, Ювентус
Победа с 4:0 над Динамо Загреб. Чиста мрежа. Гол и асистенция – перфектен мач за Дани Алвеш.
Полузащитник: Томас Дилейни, Копенхаген
Дилейни бе човекът, който удвои аванса за домакините, минути след пропуска на Аугустинсон от бялата точка. Голът му даде спокойствие на Копенхаген, който впоследствие вкара още два във вратата на Брюж.
Полузащитник: Брайън Руис, Спортинг Лисабон
Отбеляза първия гол при победата с 2:0 над Легия и изглежда Спортинг няма да има проблеми за третото място, ако приемем, че първите две са запазени за Реал и Дортмунд.
Полузащитник: Миралем Пянич, Ювентус
Пянич бе едно от най-добрите попълнения на лятото и босненецът продължава да го доказва. Гол и асистенция за него при победата с 4:0 над Динамо в Загреб.
Нападател: Дрис Мертенс, Наполи
Няма Игуаин? Няма проблем! Дрис Мертенс е тук, и то с два гола при успеха с 4:2 над Бенфика. А най-добрите новини за феновете на „сините“ е прекрасното му разбирателство с новото попълнение Аркадиуш Милик.
Нападател: Люк де Йонг, ПСВ
Де Йонг продължава да ниже гол след гол за ПСВ. Вкара един и подаде за втория на „филипсите“ при равенството 2:2 с Ростов.
Нападател: Единсон Кавани, ПСЖ
С двата си гола на „Васил Левски“ Единсон Кавани си заслужи мястото на централен нападател в идеалния отбор.
Идеалният отбор от втория кръг в груповата фаза на Шампионската лига в система 4-3-3. Точкуването е по официалното фентъзи на сайта на УЕФА.

Пари Сен Жермен победи Лудогорец с 3:1 на „Васил Левски“ и успя да вкара двама представители в идеалния отбор на Шампионската лига за втория кръг.

Българският тим стоя добре, дори равностойно през първото полувреме, но изпусната дузпа от Козмин Моци и последвалият натиск от страна на ПСЖ дойде в повече на разградчани.

Освен двамата от ПСЖ, идеалният отбор в Шампионската лига от доста време не е бил с толкова интересни представители.

Датският Копенхаген вкара четирима свои футболисти след победата с 4:0 над Брюж (по един за всеки гол?).

Тази седмица няма нито един представител на Реал, Барса, Байерн или Дортмунд. За сметка на това там са двама от Ювентус и по един от Спортинг, ПСВ и Наполи.