Лестър със страхотен обрат срещу Тотнъм в луд мач

Джеймс Мадисън отбеляза гола на победата за "лисиците".

Лестър се добра до страхотен обрат в двубоя си от шестия кръг на английската Висша лига срещу Тотнъм у дома. Шампионите за 2016-а губеха на полувремето с 0:1, но успяха да вземат трите точки срещу финалиста в Шампионската лига от предишното издание на турнира.

Двубоят бе изпълнен с много интересни моменти и бяха отменени голове и на двата тима, а в крайна сметка ликуваха домакините.

В 16-ата минута след разбъркване Ндиди прати топката в мрежата на Тотнъм, попадението обаче беше отменено, тъй като халфът на Лестър бе в засада при първоначалния удар.

Тотнъм дочака своя момент след половин час игра. Хари Кейн си проби път през защитата на съперника след подаване с пета на Сон и падайки на земята, успя да насочи топката към мрежата.

Лондончани поведоха с 2:0, но за кратко. Попадение на Серж Орие бе отменено след проверка със системата за видеоповторения. Съдията прецени, че Сон е бил в засада в началото на атаката.

Ситуацията бе гледана дълго, тъй като засадата бе много тънка и разминаването със защитата няколко сантиметри. Малко по-късно Лестър изравни. Барнс намери Варди отляво, а той пусна топката към центъра на наказателното поле. Нахлулият там Рикардо Перейра успя да я прати във вратата за 1:1.

Развръзката настъпи пет минути преди края на редовното време, когато Джеймс Мадисън с великолепен удар извън наказателното поле преодоля Пауло Гасанига и подари трите точки на своите.