Нов позорен резултат за Григор

Нов позорен резултат за Григор Снимка: Getty Images

Григор Димитров отпадна от турнира на клей в Женева, след като бе отстранен от 84-тия в света Федерико Делбонис с 6-1 4-6 2-6 след обрат.

Първата ни ракета преодоля двама съперници, за да стигне до основната схема в надпреварата и изглеждаше излязъл от кризата на трите поредни загуби преди това, но не би.

Делбонис успя да обърне Димитров, след като българинът спечели експресно първия сет.

Григор започна ударно и взе първия сет за само 23 минути, пробивайки съперника си във втория и в четвъртия гейм. Българинът разчиташе на страхотен сервис в първата част, благодарение на който успя да затвори сета с 6-1 в своя полза.

За съжаление, втората част не се разви по същия начин. Последва обичайният спад в играта на българина, сервисът не влизаше и Делбонис проби за 4-2. Григор върна пробива за 3-4, но в края сервираше за оставане на сета и отново бе пробит и аржентинецът взе сeта с 6-4.

Третият започна обнадеждаващо с пробив за нашето момче, но бързо-бързо Делбонис го върна, след което направи още един и поведе с 3-1. Аржентинецът не само запази аванса си, но в края отново проби Димитров и спечели частта с 6-2, а така и мача.

Въпреки отпадането си Григор отново успя да сътвори изключително разиграване, което, най-вероятно, ще бъде сред предложенията за точка на турнира. За съжаление, българинът отново ще трябва да се утешава с моментния си атрактивен стил на игра, а не с победен резултат.