И Арсенал падна жертва на Кристъл Палас, "топчиите" са далеч от топ 4

Таунсенд се радва със Заха на първия гол във вратата на Арсенал. Това е четвърта поредна загуба за "топчиите" като гости в първенството Снимка: Getty Images

Кристъл Палас смаза безпомощния Арсенал с 3:0 в последния мач от 32-ия кръг на Висшата лига.

Това беше втора голяма победа за футболистите на Сам Алърдайс напоследък - преди десетина дни Палас удари и лидера Челси с 2:1 в друго лондонско дерби. Днес на "Селхърст Парк" резултата откри Андрос Таунсенд в 17-ата минута след бърза комбинация в половината на "топчиите" и центриране на Заха отдясно.

Арсенал не успя да създаде кой знае какво в опитите си да се върне в мача и домакините продължаваха да изглеждат по-добрия отбор на терена. В 63-ата минута Йоан Кабай направи 2:0 с красив параболичен удар над вратаря на Арсенал в този мач Емилиано Мартинес.

Пет минути по-късно Мартинес се хвърли в краката на Таунсенд в наказателното поле, но не достигна топката и препъна както нападателя, така и собствения си съотборник Ектор Бейерин - дузпа за Кристъл Палас.

От бялата точка Лука Миливойевич направи 3:0 и уби всякаква интрига в мача.

След загубата ситуацията на Арсенал в борбата за топ 4 става доста сложна. Отборът на Арсен Венгер остава на шесто място с 54 т., 7 по-малко от четвъртия в класирането Манчестър Сити. "Гражданите" обаче имат и мач повече.

Кристъл Палас е над чертата на 16-о място и с 34 т. вече е на 6 от зоната на изпадащите.