Атлетико се доближи на три точки до Барса

Манджукич отбеляза гол и участва в другите два на Атлетико.

Атлетико Мадрид се доближи на три точки зад втория Барселона и на четири зад лидера Реал Мадрид в испанската Примера дивисион след класическо 3:0 у дома над Алмерия.

Така "дюшекчиите" се възползваха по най-добрия начин от грешната стъпка на каталунците у дома срещу Малага. Атлетико обаче е с мач повече от Реал и "кралете" могат да увеличат отново преднината си на седем точки, ако спечелят гостуването си на Елче тази вечер.

Марио Манджукич успокои феновете на "Калдерон" с гол още в 13-та минута. Той беше точен от дузпа, която главният съдия на мача отсъди за нарушение на Томер Хемед срещу централния защитник Диего Годин.

Хърватският национал беше в основата и на следващите две попадения, като първо подаде на Антоан Гриийзман в 20-та минута и девет по-късно асиситира отново на французина.

С три точки зад шампионите от Атлетико е отборът на Валенсия, който надви с 2:1 Кордоба. В друг мач от вечерната програма на Примера дивисион, Селта се наложи с 2:0 над Депортиво Ла Коруня и остави домакините си на незавидното 15-то място в класирането.

За отбора от Виго, който е осми, се разписаха Чалрс де Оливейра в 46-та минута и Хоакин Ларивей в 82-та.