България поведе в група "А" на Световната лига

България взе три точки във втория мач при гостуването на САЩ

България победи САЩ с 3:1 гейма във втория мач от четвъртия кръг на Световната лига и излезе начело в група "А".

Националите взеха първия гейм с 25:20, загубиха втория с 18:25, но се справиха с домакините в Рино с 25:23 и 25:21 в другите два гейма.

Цветан Соколов реализира 21 точки (5 блока) за успеха на България, а Тодор Скримов добави още 12 точки (2 аса). Виктор Йосифов се отличи с 9 точки (4 аса, 2 блока), а капитанът Тодор Алексиев се отчете с 8 точки.

Капитанът на САЩ Мат Андерсън стана най-резултатен за домакините с 16 точки (1 ас, 2 блока), а диагоналът Карсън Кларк добави 12 точки. Дейвид Лий записа 11 точки (1 ас, 2 блока), а Пол Лотман добави още 10 точки (1 ас).

Около 1000 българи подкрепиха възпитаниците на Камило Плачи за 5-ата победа на България в Световната лига в зала "Рино Ивентс Сентър".

В първия двубой от 4-ия кръг САЩ победи България с 3:0 (25:19, 25:22, 25:21).

С този успех националният тим излезе начело в група „А". За това помогна и изненадващата победа на Франция като гост на Бразилияв Сао Паоло с 3:1 гейма (29:27, 23:25, 25:22, 25:19).

България води с 14 точки, Бразилия има 13, САЩ е с 11, а Франция има 10 (но от 8 изиграни мача и с оставащи само 2 двубоя).

В следващия кръг САЩ гостува два пъти на Полша, която е далеч от първите места с 5 т. от 5 двубоя. Франция гостува на Аржентина, а българите са гости на Бразилия.

Последният кръг противопоставя следните двойки: България - Полша и Бразилия - САЩ.

гост в Сао Паоло с 3:1 (29:27, 23:25, 25:22, 25:19

Франция изненада Бразилия и победи като гост в Сао Паоло с 3:1 (29:27, 23:25, 25:22, 25:19) , което помогна на България да излезе еднолично начело в класирането след двубоите от 4-ия кръг.