Бензема вече има повече голове от Роналдо

Карим Бензема вече има 21 гола в Ла лига Снимка: Getty Images
Карим Бензема вече има 21 гола в Ла лига

Карим Бензема наниза хеттрик за победата на Реал Мадрид над Атлетик Билбао с 3:0 на „Сантяго Бернабеу“.

Френският нападател вкара и трите си гола през второто полувреме, разписвайки се в 47-ата, 76-ата и 90-ата минута.

По този начин Бензема има вече 21 попадения в Ла лига от началото на сезона, с два повече от 19-те, които Кристиано Роналдо вкара за Ювентус в Серия „А“.

След напускането на португалеца, Бензема, най-накрая, получи нужната свобода на върха на атаката, а след завръщането на Зинедин Зидан, като от началото на март досега вече е отбелязал цели 10 попадения в Примера.

Въпреки това Реал остава на четири точки зад втория Атлетико Мадрид и, най-вероятно, няма да успее да се качи по-нагоре от третата позиция в оставащите пет кръга от първенството.