Брилянтен Кроос спаси Германия в последната секунда!

Великолепен удар на Тони Кроос в последните секунди донесе измъчената победа на Германия с 2:1 над Швеция Снимка: Getty Images
През втората част Германия отново започна силно и този път успя да материализира преимуществото си. Марко Ройс изравни в 48-ата, възползвайки се от подаване на Вернер и Мандшафта отново се върна в играта.
И след изравнителния гол тимът на Йоги Льов продължи да атакува, но отново трудно намираше празни пространства сред отбраната на Швеция. За капак на всичко, осем минути преди края на редовното време остана и с човек по-малко, след като Жером Боатенг бе изгонен за втори жълт картон.
Тони Кроос с фамозен изстрел в петата минута на даденото от съдията продължение донесе измъчената победа с 2:1 след удар от заучено положение при фаул на границата на наказателното поле.

Германия се спаси от нова сензация и победи Швеция с 2:1, благодарение на гол на Тони Кроос дълбоко в добавеното време.

Бундестима трябваше да чака до последната секунда за трите точки, но успя да ги дочака! Въпреки че бе по-добрият отбор на терена, тимът на Йоги Льов трудно стигаше до чисти положения, а повечето от тези, до които стигаше, ги пропускаше.

Маншафта игра и последните 10 минути с човек по-малко, след като Жером Боатенг бе изгонен за втори жълт картон, но въпреки това световният шампион е жив и все още е в борбата за излизане от група G.

След изиграване на вторите мачове в групата Мексико има шест точки, Швеция и Германия са с по три, а Корея е без спечелена точка и най-вероятно напуска Мондиала след последния си двубой от груповата фаза.

При последното завъртане в групата Германия играе с Корея, а Швеция с Мексико. В момента Бундестима е втори заради по-добрата си голова разлика от тази на шведите. Това означава, че Швеция не само ще се нуждае от задължителна победа срещу Мексико, но и по-голяма от очакваната такава на Германия срещу Корея.

Йохаим Льов бе направил няколко промени. Остави Кедира и Йозил на пейката за сметка на Руди и Ройс. И в началото изглеждаше, че идеята му сработва, а още в третата минута шведите бяха принудени да избиват от гол линията си.

Германия наложи смазващ натиск в първите 15 минути, но шведската защита бе твърде компактна и трудна за преодоляване. В 13-ата минута обаче „синьо-жълтите“ бяха на крачка от това да открият резултата. Маркус Берг се измъкна от защитата и излезе сам срещу Нойер, но германският страж спаси.

Шведите имаха претенции за бутане в гръб от страна на Мюлер, но реферът Шимон Марчиняк отказа да преразгледа положението на видео повторение.

Все пак, Швеция поведе в 32-рата. Първата червена лампа за защитата на Германия бе предишното положение, но Бундестима не взе мерки. Тони Кроос сгреши в средата на терена, топката бе изпратена в наказателното поле към Ола Тойвонен, който овладя и стреля и след рикошет в крака на Рюдигер прехвърли излезлия напред Мануел Нойер.

Минути след гола Олсен спаси тежък удар на Гюндоган от дистанция, след което Мюлер не успя при добавката. В последните секунди на полувремето Берг отново имаше шанс за гол, но ударът му с глава бе отразен по брилянтен начин от Нойер.

През втората част Германия отново започна силно и този път успя да материализира преимуществото си. Марко Ройс изравни в 48-ата, възползвайки се от подаване на Вернер и Маншафта отново се върна в играта.

Германия обаче се нуждаеше от победата и продължи да атакува. В 88-ата минута резервата Марио Гомес бе изпуснат от шведската защита да стреля с глава, но от границата на малкото наказатлено поле прати топката в удобно за вратаря Олсен място, който спаси.

Накрая, и късметът обърна гръб на Германия. Във втората минута от добавеното време друга резерва - Юлиян Брант шутира мощно извън наказателното поле, но успя единствено да разтресе левия страничен стълб на Олсен.

Точно тогава обаче на сцената излезе Тони Кроос, който с фамозен изстрел в петата минута на даденото от съдията продължение донесе измъчената победа с 2:1 след удар от заучено положение при фаул на границата на наказателното поле.