Челси се изложи на "Стамфорд Бридж"

Бившият футболист на Арсенал Франсис Коклен ликува след гола на Валенсия Снимка: Getty Images
Бившият футболист на Арсенал Франсис Коклен ликува след гола на Валенсия

Челси се издъни на старта на Шампионската лига с домакинско поражение 0:1 срещу раздирания от проблеми отбор на Валенсия.

Пропуск от дузпа на Рос Баркли попречи на "сините" да вземат поне точка на "Стамфорд Бридж".

През първата част домакините трябваше да правят принудителна смяна заради контузия на Мейсън Маунт, но създадоха две добри положения чрез Уилиан.

В 75-ата минута Родриго откри за Валенсия след разиграване при пряк свободен удар и това попадение се оказа победно. 10 минути след него дойде дузпата за Челси за игра с ръка на Даниел Вас.

Решението на съдията беше потвърдено и с ВАР. Баркли застана зад топката, но уцели гредата и така играчите на Франк Лампард записаха загуба при дебюта му като мениджър в Лигата.

В другия мач от тази група H Аякс победи гостуващия Лил с 3:0.