Ботев и Литекс със зрелищно 3:3, Локо Сф удари Славия

Иван Цветков отбеляза първия гол за Ботев срещу Литекс Снимка: Gong.bg
Иван Цветков отбеляза първия гол за Ботев срещу Литекс

Ботев Пд и Литекс сътвориха рядко виждано по нашите терени 3:3 в среща от 4-ия кръг.

Мачът в Коматево премина през обрати, но в крайна сметка победител не бе излъчен. През първото полувреме паднааха цели 5 гола.

"Канарчетата" поведоха с 2:0, след което Литекс обърна до 2:3. Пловдивчани обаче все пак се добраха до равенството, а в края останаха и с човек по-малко.

Иван Цветков и Лъчезар Балтанов дадоха аванс на домакините, а Вилмар Джордан, Страхил Попов и Данило Асприля бяха точни за пълния обрат.

Милен Гамаков оформи крайния резултат в 67-та минута, а малко преди края червен картон получи Томаш Иршак от пловдивския тим.

Локо Сф нанесе първо поражение на Славия от началото на сезона след 1:0 в "Надежда". Голът за "железничарите" отбеляза Иво Иванов със страхотен удар в самия край на първото полувреме.

Новакът Марек взе неочаквана победа като гост на Черно море с 1:0 и вече е с 6 точки от 4 кръга. Единственото попадение в срещата отбеляза Димитър Петков с глава, след центриране на Милен Василев още в 4-та минута.