Ливърпул с полпозишън за титлата!

Суарес отбеляза единия от головете и вече има 29!

Висшата лига на Англия има нов лидер. Ливърпул единствен от топ 3 успя да спечели мача си от 32-ия кръг на първенството и изпревари Челси с 2 точки. "Червените" записаха поредната си знаменита победа през сезона, разгромявайки Тотнъм с 4:0 на "Анфийлд".

Кени Далглиш и Йън Ръш бяха само две от легендите, заели места в официалната ложа, а феновете не спряха да подкрепят своите през целия мач. Капитанът Стивън Джерард отново успя да се запази от картон и остава с 9.

Още едно официално предупреждение ще означава 2 срещи наказание за ветерана, което е лоша новина в оставащите 6 финала до края на кампанията.

Домакините поведоха още във втората минута, след като Юнес Кабул засече в собствената си врата центриране по земя на Глен Джонсън отдясно. В 25-та минута Луис Суарес удвои, а половин час по-късно Филипе Коутиньо оформи класиката.

В 75-та минута Джордан Хендерсън покачи на 4:0, което бе и крайният резултат. Ливърпул е със 71 точки, Челси има 69, а Манчестър Сити 67, но е и с два мача по-малко.

Това бе осми пореден успех на Ливърпул и червената част на града вярва, че след 24 години чакане, титлата отново ще дойде на "Анфийлд".

В другия неделен мач Евертън победи Фулъм с 3:1 като гост и вече е само на четири точки зад четвъртия в класирането Арсенал. И трите гола за отбора на Роберто Мартинес отбелязаха смените на испанския мениджър - Стивън Нейсмит (51, 87) и Кевин Миралас (77).

Попадението за домакините бе дело също на футболист, появил се на терена от скамейката. Ашкан Дежага изравни за 1:1 в 71-ата минута с топовен удар и даде надежди на "котиджърс", че могат да вземат нещо от този двубой, но бързо след неговото попадение домакините рухнаха.