ПСЖ вече с 8 точки пред Бербатов

Златан вкара един от головете за парижани.

Лидерът във френската Лига 1 ПСЖ величи на 8 точки преднината си пред Монако на Димитър Бербатов.

Столичани победиха Валансиен с 3:0 у дома в пъвата среща от 25-ия кръг на шампионата, играна в петък вечерта.

ПСЖ откри в 19-та минута с гол на Езикиел Лавеци, а тимът на Лоран Блан нанесе още два удара между 50-та и 52-та минута, когато Златан Ибрахимович се разписа за 2:0, а Гари Кагелмахер оформи крайното 3:0 с гол в собствената си врата, оставяйки тима си сред изпадащите.

Днес Монако гостува на Бастия, но Димитър Бербатов е извън групата заради контузия в коляното от последната победа с 1:0 над Ница за Купата, когато именно Бербатов вкара единствения гол в мача.