Нов гладиаторски сет, но Григор отново отпадна в трети кръг на Ролан Гарос

Григор загуби двудневния мач срещу Вавринка Снимка: Getty Images
Григор загуби двудневния мач срещу Вавринка

Григор Димитров отново не успя да прескочи третия кръг на Ролан Гарос, отпадайки след загуба от Стан Вавринка с 6-7(5) 6-7(4) 6-7(8).

Двубоят между двамата бе прекъснат в петък при 2-0 сета за швейцареца, тъй като не успя да приключи в рамките на деня.

Доиграването в събота обаче продължи само сет, взет отново от Вавринка, и първата ни ракета отново не успя да стигне по-далеч от третия кръг на Откритото първенство на Франция.

Мачът започна зле за Гришо и той беше пробит още в първия гейм. Това даде увереност на Вавринка, но българинът върна пробива в шестия гейм и резултатът стана равен - 3:3.

Последва сервис гейм на Димитров, в който той поведе с 40:0, но нещата се усложниха за него и Вавринка стигна до няколко точки за пробив. Майсторски лоб от трудна позиция обаче приключи дългия гейм в ползва на Григор.

При 5:4 за Гришо, той дори стигна до сетбол, но сервисът на Вавринка заработи и това го спаси. До края на сета се получиха добри разигравания и никой от двамата не отстъпваше, за да се стигне до 6:6 и първи тайбрек.

Там най-добрият български тенисист реализира първия минипробив и за малко държеше инициативата, но размяната на полетата дойде при 3:3, а после Гришо водеше с 5:4, но загуби две важни разигравания. Още при първия сетбол за Вавринка, българинът сгреши от бекхенд и сетът приключи.

Димитров имаше проблеми още в първия си сервис гейм на втория сет и Стан получи две поредни точки за пробив. В случая първата ни ракета се мобилизира и измъкна гейма, а оттам нататък и двамата стабилизираха играта си в своите сервис геймове и логично мачът влезе в тайбрек номер 2.

Този път Вавринка го започна много концентрирано и след грешки на Григор и ас на своята сметка си спечели три точки преднина за 4:1. До края швейцарецът не изпусна това предимство и се поздрави с победа и във втория сет.

В третия гейм на третия сет Григор отрази две точки за пробив, но успя да спаси подаването си и поведе с 2-1. При 3-3 и 15-40 Вавринка получи нови два брейкбола, този път поредни. Димитров обаче отново се справи и отново поведе в резултата.

Българинът имаше проблеми и в следващия си сервис гейм, въпреки че тръгна с 30-0. Стигна се до брейкбол, отразен от Григор, но при втория вече се пречупи и Вавринка получи възможност да сервира за мача.

Ръката на швейцареца обаче също трепна и Димитров получи първа точка за пробив от първия сет насам. Тя бе спасена, но последва втора, от която вече Григор успя да се възползва и след грешка от форхенд на Вавринка равенството бе възстановено.

Последва възможно най-позитивното нещо – сет на 0, и този път Вавринка трябваше да сервира за оставане в сета. Стан обаче също не загуби точка при подаването си и се стигна до трети тайбрек.

Първият мини пробив дойде на сметката на Григор, който след това взе и двата си сервиса и поведе с 4-1. Грешките на Вавринка зачестиха и Димитров поведе с 6-2 и получи четири сетбола, но и четирите бяха отразени за равенство 6-6.

Следващият мини пробив дойде за 9-8 в полза на Вавринка, след което швейцарецът спечели и финалната точка, затваряйки този гладиаторски мач, продължил в два отделни дени, в своя полза.