26.06.2016, 20:40 (обновена 28.06.2016, 12:58)

1 от 12 снимки Назад Напред

евро 2016, германия, словакия

Германия набира скорост, а и още не е допуснала гол на Евро 2016...

Чувате ли оглушителния шум от зъбни колела и добре смазани вериги? Това е германската машина, която неумолимо се устреми към титлата на Евро 2016. Бундестимът прегази Словакия с 3:0.

При това в тренировъчно темпо. И уверено очаква съперника си на четвъртфиналите, макар че той ще се казва Италия или Испания.

Германците можеха да вкарат и много повече, но пропиляха куп положения. Включително и дузпа, изпълнена от Месут Йозил. А авторът на втория гол Марио Гомес се изравни с легендата Юрген Клинсман. Двамата имат по пет попадения на европейски финали.

Жером Боатенг откри още в 10-ата минута, като напипа зле изчистената топка и вкара с плътен удар от около 25 метра. Само 180 секунди по-късно Мартин Шкъртел повали Гомес при борба за висока топка в наказателното поле, а вратарят на Словакия Матуш Козачик спаси изстрела на Йозил от бялата точка.

До 21-ата минута футболистите на Йоахим Льов вече бяха отправили седем удара към вратата срещу едва един на съперника. Доминацията, изразена и с над 60% владеене на топката, се отплати малко преди почиката. Юлиан Дракслер проби отляво и намери Гомес, който отблизо не сгреши за 2:0.

В предишната атака словаците създадоха най-чистата си ситуация преди почивката. Петер Пекарик центрира към Юрай Куцка, чийто изстрел с глава затрудни максимално Мануел Нойер.

Картината не се промени и през второто полувреме, а в 63-ата минута Дракслер остана напълно непокрит в наказателното поле и със зрелишно изпълнение от въздуха направи резултата класически.

А в добавеното време Тони Кроос не успя да вкара от упор след ниско подаване на Томас Мюлер.

За отбелязване е и фактът, че Нойер се превърна в първия германски вратар, който запазва мрежата си суха в продължени на 4 поредни двубоя на континентален шапионат.

Вижте повече в галерията.

Oще: германия  евро 2016  жером боатенг  испания  италия  марио гомес  словакия  юлиан дракслер