Изненадващ голмайстор изведе Реал на три точки пред Барса

Начо се превърна в герой за "кралете" Снимка: Getty Images
Начо се превърна в герой за "кралете"

Реал Мадрид изтръгна изключително трудна, но и изключително ценна победа с минималното 1:0 като гост на Валядолид, с която излезе еднолично начело в Ла лига с три точки аванс пред Барселона.

Каталунците загубиха с 0:2 гостуването си на Валенсия в събота и така позволиха на големия съперник да се откъсне.

Единственото попадение в срещата отбеляза Начо в 78-ата минута, след като едно от множеството центрирания в наказателното поле на съперника проработи. Бранителят бе забравен сам на далечната греда и така донесе минималния успех.

Три минути преди края Гуардиола прати топката в мрежата на Куртоа, но заради тънка, но съществуваща, засада голът правилно не бе зачетен.

Валядолид няма победа в елита от началото на ноември и остава на 16-ата позиция, само на пет точки над зоната на изпадащите.