Реал на крачка от епична издънка

След грешната стъпка днес Реал може да изпусне първото място в крайното класиране на група F Снимка: Getty Images

Реал Мадрид едва се спаси от доста срамна загуба при гостуването на аутсайдера Легия Варшава. Домакините изтърпяваха наказание да играят пред празни трибуни, но се пребориха за геройска точка в головото шоу, завършило 3:3.

За тима на Легия, който загуби с 1:5 гостуването си на "Бернабеу", българинът Михаил Александров не попадна в групата за мача.

В началото изглеждаше, че Реал отново ще стигне до разгромен успех. Бейл вкара още в първата минута с удар от над 20 метра, а в 35-ата минута Бензема направи 2:0 след отлична атака и подаване на уелсеца.

Едва пет минути по-късно обаче Легия се върна в мача със знаменит гол - Офое отправи страховит шут извън наказателното поле и вкара в горния десен ъгъл на Навас за едно от най-красивите попадения в Шампионската лига този сезон.

Вместо Реал да реши мача през второто полувреме, гостите се отпуснаха и позволиха на Легия да стигне до пълен обрат. В 58-ата минута Навас отново беше преодолян, този път от Мирослав Радович, направил 2:2. След пропуски на Бензема и Роналдо се стигна до 81-ата минута, когато Легия излезе напред с гол на Тибо Мулен.

Кралския клуб беше на няколко минути от загубата, но в 85-ата минута Карвахал намери Ковачич с пета и хърватинът изравни за 3:3. В продължението на мача Реал все пак можеше да стигне до победата, но Лукас Васкес удари греда.

В другия мач от група F Борусия Дортмунд победи Спортинг с 1:0, а единствения гол вкара Рамос в 12-ата минута. Така Борусия е начело в класирането с 10 точки, Реал е втори с 8, Спортинг има три, а Легия спечели първата си точка именно днес.

В другата среща от тази група Борусия Дортмунд победи Спортинг с 1:0 с попадение на Рамос в 12-ата минута.