Нова пропусната дузпа и нова издънка за Юнайтед

Нова пропусната дузпа и нова издънка за Юнайтед Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед допусна втора поредна издънка. След като завърши 1:1 срещу Уулвърхемптън миналата седмица, тимът на Оле Гунар Солскяер загуби с 1:2 от Кристъл Палас насред „Олд Трафорд“.

Както и срещу „вълците“, така и днес „червените дяволи“ изпуснаха дузпа. Миналта седмица Руи Патрисио спаси удара на Пол Погба, докато сега Маркъс Рашфорд нацели страничната греда срещу Палас.

Джордан Аю откри резултата в 32-рата минута, който след дълъг пас остана сам срещу Давид де Хеа и хладнокръвно пусна топката покрай него.

20 минути преди края се стигна и до въпросната дузпа, отсъдена за нарушение срещу Скот Мактоминей, но Рашфорд не успя да прати топката в мрежата.

В последните минути дойде истинската драма. Юнайтед изравни чрез Даниел Джеймс в 89-ата минута и изглеждаше сякаш домакините са готови за нов знаменит обрат.

В третата минута от добавеното време обаче Патрик ван Анхолт донесе трите точки за Палас. Бентеке открадна една топка от Погба в центъра на терена и веднага я прати напред към Заха. Там тя стигна до Ван Анхолт, който с мощен шут от малък ъгъл преодоля Де Хеа и оформи крайното 2:1.

Победата е първа за Кристъл Палас срещу Юнайтед в историята на Висшата лига. „Орлите“ имат четири спечелени точки след три кръга, колкото има и Юнайтед.