Ливърпул вкарваше, Сити пропускаше, но разликата остана 1 т.

Мане направи мача лесен за Ливърпул с двата си гола, а вторият беше необикновено красив прехвърлящ удар с пета Снимка: Getty Images

Конкурентите за титлата във Висшата лига Ливърпул и Манчестър Сити постигнаха победи в междинния 28-и кръг на шампионата и запазиха разликата помежду си от 1 т. в полза на "мърсисайдци".

Далеч по-убедителен беше Ливърпул, който разгроми Уотфорд с 5:0 на "Анфийлд" и така се завърна към резултатния футбол.

Още в 8-ата минута Садио Мане откри с глава след центриране на Александър-Арнолд, а в 20-ата минута сенегалецът направи изумително изпълнение с пета с гръб към вратата и прехвърли вратаря за 2:0.

След почивката Дивок Ориги покачи на 3:0, а към края централният защитник Върджил ван Дайк се разписа на два пъти с глава, за да оформи разгромния резултат.

По същото време Манчестър Сити победи с пестеливо 1:0 гостуващия Уест Хем.

Шампионите контролираха двубоя и можеха да вкарат още доста голове, но в крайна сметка единственото попадение дойде от дузпа в 58-ата минута.

Бернардо Силва беше повален в пеналта, а Серхио Агуеро реализира наказателния удар, с който Сити събра 68 т. и отново се доближи на точка зад Ливърпул.

В борбата за топ 4 Арсенал и Манчестър Юнайтед постигнаха победи и разликата между тях остана 1 т. в полза на "артилеристите".

Отборът на Унай Емери надделя с 5:1 над гостуващия Борнемут, като резултатът откри още в 4-ата минута получилият титулярно място Месут Йозил.

Хенрик Мхитарян направи 2:0 в 27-ата минута, а малко след това гостите върнаха един гол чрез Лис Моусет, но след почивката Лоран Косчелни, Пиер Емерик-Обамеянг и Александър Лаказет направиха успеха на тима си доста убедителен.

Манчестър Юнайтед взе с 3:1 гостуването на Кристъл Палас, въпреки многото контузени в състава си.

Ромелу Лукаку откри в 33-ата минута, след като оползотвори добър пробив и пас на Люк Шоу. В 52-ата минута Лукаку удвои след комбинация при ъглов удар и отклонена топка последователно от Смолинг и Линдельоф.

В 66-ата минута Джоел Уорд намали и върна домакините в мача, но в 83-ата Ашли Йънг вкара гола на успокоението за 3:1.