Реал се доказа като властелин на Мадрид и излезе на второ място зад Барса

Рамос изрази радостта си по колоритен начин след вкарването на дузпата Снимка: Getty Images
Рамос изрази радостта си по колоритен начин след вкарването на дузпата

Реал Мадрид взе градското дерби срещу Атлетико и спечели с 3:1 на стадиона на съперника в 23-ия кръг на Ла Лига.

С голове на Каземиро, на Серихо Рамос от дузпа и на резервата Гарет Бейл, "Белия балет" грабна ценни три точки и изпревари днешния си съперник в класирането.

Авторитетният успех за треньора Сантяго Солари качва Реал на второ място на точка пред Атлетико и само на 5 т. от лидера Барселона, който обаче може да дръпне още, ако победи Атлетик Билбао утре.

На "Уанда Метрополитано" Каземиро откри резултата в 16-ата минута с атрактивна странична ножица от границата на малкото наказателно поле.

В 25-ата минута Антоан Гризман се измъкна на ръба на засадата и изравни с попадение, което беше разгледано с ВАР заради съмнения и за засада, и за нарушение на Анхел Кореа преди решителното подаване. Голът обаче беше редовен.

ВАР влезе в действие и малко по-късно, когато Реал получи дузпа. Хосе Хименес фаулира Винисиус, а спорният момент беше дали нарушението е в наказателното поле.

В крайна сметка дузпата беше потвърдена и капитанът Серхио Рамос отново изведе Реал напред за 2:1.

През втората част гол на Алваро Мората за 2:2 не беше зачетен заради тънка засада и нова намеса на ВАР.

Гостите нанесоха решителен удар в 74-ата минута. Лука Модрич подаде на непокрития Гарет Бейл, който стреля по диагонала за 3:1.

Атлетико даже завърши с 10 души заради втори жълт картон на Томас 10 минути преди края.