Меси отново спаси Барса

Меси и Неймар се разписаха за Барселона.

Барселона победи трудно с 3:2 Виляреал като домакин в мач от 21-ия кръг на Примера дивисион. Каталунците на два пъти догонваха в резултата, но в крайна сметка се поздравиха с успеха с победно попадение на Лионел Меси.

Така Барселона остава на второ място във временното класиране на точка зад Реал Мадрид, но и с мач повече.

Гостите от Виляреал откриха резултата в 30-та минута, когато след серия от рикошети в наказателното поле на каталунците топката попадна в руския нападател Денис Черишев, който технично с левия крак я насочи в долния ъгъл на вратаря Клаудио Браво - 1:0 за Виляреал.

Домакините изравниха в 45-та минута с гол на бразилския нападател Неймар след акция, започната от аржентинеца Лионел Меси. В началото на второто полувреме бяха отбелязани четири гола в рамките на точно четири минути.

В 51-та след груба грешка на Жерар Пике в средата топката бе открадната от Джовани, който дриблира около 40 метра и подаде точно на Лусиано Вието. От непосредствена близост Вието направи резултата 2:1 за Виляреал.

В 53-та минута ударът с глава на Меси бе избит от вратаря на гостите Виктор Руис, но топката попадна в Рафиня и той изравни - 2:2. А в 55-та минута с точен удар с десния крак от около двадесет метра Лионел Меси изпрати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата - 3:2 за Барселона, при който резултат прозвуча и последният съдийски сигнал.

Това бе гол номер 22 на Лионел Меси в испанското първенство и той е на второ място в класирането при голмайсторите след Кристиано Роналдо, който е начело с 28 гола.