11.06.2016, 20:51 (обновена 12.06.2016, 00:01)

1 от 5 снимки Назад Напред

евро 2016, уелс, словакия

Уелс започна с победа Евро 2016

Уелс излъга Словакия и стигна до победата с 2:1 в откриващия мач от група B на Евро 2016. Това бе първи мач и за двете страни на европейски футболни финали.

Гарет Бейл и резервата Хал Робсън-Кану се разписаха за „драконите”, докато за Словакия вкара Ондрей Дуда.

Още в третата минута Марек Хамшик можеше да открие резултата. Халфът на Наполи проби през центъра, справи се с няколко противникови играчи, преодоля и вратаря, но Бен Дейвис притича и изчисти топката малко преди голлинията.

Седем по-късно бе отсъден пряк свободен удар в полза на Уелс. Зад топката застана Гарет Бейл, който стреля силно. Топката бе насочена във вратарския ъгъл, но Дани Уорд направи няколко крачки в грешната посока и допусна леко комично попадение.

Действията на терена се укротиха след бурните начални минути, за да дойде 61-вата минута. Току-що влезлия Ондрей Дуда бе намерен непокрит в наказателното поле от Мак и с точен удар по диагонала изравни с едва второто си докосване до топката в мача.

Точно 20 минути по-късно Уелс отново излезе напред в резултата. След атака през центъра, Рамзи намери друга резерва – Хал Робсън-Кану – който не и без доза късмет, търкулна топката във вратата на Козачик за 2:1.

Словаците имаха шанс да изравнят малко преди края, но късметът отново покри Уелс и ударът на Немец срещна страничната греда.

Така, Уелс започва участието си на Евро 2016 с три точки. От 22:00 часа е мачът между Англия и Русия, чиито фенове по-рано днес влязоха в сериозни кървави сблъсъци помежду си.

Oще: гарет бейл  дани уорд  евро 2016  ондрей дуда  словакия  уелс  фенове  хал робсън кану  ян джурица