Левски се доближи на 5 т. от Лудогорец

Паулиньо пак се разписа за Левски, а "сините" се възползваха от грешката на Лудогорец срещу Черно море и намалиха изоставането си от върха Снимка: LAP.bg

Левски се доближи на 5 т. от върха в класирането на efbet Лига след победа с 2:0 над Витоша Бистрица на "Герена".

"Сините" постигнаха още един успех без особен блясък, макар че организираха няколко хубави атаки през 90-те минути. Головете обаче паднаха с голяма доза късмет.

В 24-ата минута Паулиньо засече едно центриране отдясно след атака на скорост. Християн Василев спаси, но след карамбол топката се върна в бразилеца, който добави на празна врата за 1:0.

В 60-ата минута центриране на Живко Миланов беше зле избито от вратаря Василев и топката попадна точно на крака на Станислав Иванов, който покачи на 2:0.

По-късно Дени Алар беше идеално изведен от Миланов, но направи комичен пропуск на празна врата.

Мачът ще се запомни и със завръщането в игра на голмайстора на Левски от миналия сезон Станислав Костов. Той не беше играл от юли заради травма, но днес влезе за последните десетина минути.

След победата Левски събра 42 т. на втората позиция и се приближава на 5 зад лидера и шампион Лудогорец.

В следващия кръг обаче играчите на Петър Хулчев ще имат по-сложна задача като гости на третия в подреждането Локо Пловдив.