В стил "Уейн Рууни"
300 + 1
Истинска рок звезда
Когато и да бъде уволнен Ван Гаал, несъмнено това ще е един от ярките му спомени на "Олд Трафорд"

Луис ван Гаал можеше да спечели „Оскар“ за най-добър каскадьор с изпълнението си при победата над Арсенал с 3:2.

В стремежа си да покаже, че жълтият картон на Андер Ерера е бил незаслужен, мениджърът на Манчестър Юнайтед легна пред четвъртия съдия Майк Дийн, демонстрирайки, че футболистът на Арсенал е симулирал.

С победата Юнайтед остана на пета позиция, на три точки от четвъртия Манчестър Сити, който е и с мач по-малко. Загубата за Арсенал означаваше, че „артилеристите“ остават на третото място, вече на пет точки от лидера Лестър.

След двубоя, Ван Гаал се извини на съдиите за реакцията си:

Емоциите бяха в повече днес и затова се извинявам на съдиите. Вече не е важно какво исках да покажа. Спечелихме. Но не съжалявам, защото това са емоции. Понякога в спорта е добре да ги показваш. Не винаги, трябва да ги контролираш, но понякога – да“, сподели холандецът пред Sky Sports.

Подобно поведение от сдържания Ван Гаал, който много рядко дори става от скамейката, възбуди, както самият той обича да се изразява, реакции в социалните мрежи.

В галерията може да видите и най-добрите колажи. Някои от тях наистина са достойни за „Оскар“, както и изпълнението на Ван Гаал.