ЦСКА се измъчи, но преодоля 10 от Локо Пловдив

Бодуров откри резултата за ЦСКА днес, а по-късно последваха редица спорни моменти, за да стигнат "червените" до победата Снимка: http://cska.bg/

ЦСКА-София победи с 2:1 при гостуването на намиращия се в криза Локомотив Пловдив в мач от първата шестица на българското първенство.

Този път "смърфовете" дадоха отпор, след като записаха разгромни загуби от Левски и Лудогорец, но отново загубиха. Те играха с човек по-малко от края на първото полувреме и имаха големи претенции към доста спорното съдийство на Станислав Ставров.

ЦСКА започна по-силно мача и откри в 11-ата минута с гол с глава на Николай Бодуров. Кирил Десподов му достави топката от пряк свободен удар. В 22-ата минута Бодуров можеше да вкара втори гол, но фронтално срещу вратата уцели греда.

В 36-ата минута Перес направи елементарна грешка и загуби топката в своята половина, Мартин Камбуров подхвана атака за Локомотив и изведе Димо Бакалов сам срещу вратаря. Бакалов без проблеми вкара за 1:1.

Само минута по-късно дойде най-спорният епизод в мача. При сдърпване на терена съдията извади директен червен картон на Умарбаев за удар срещу Давид Симао, макар че посягане така и не се видя на повторенията. Локомотив трябваше да доиграе с 10 души, а Симао се размина само с жълт картон.

Малко по-късно Симао направи грубо нарушение, но не беше изгонен.

През втората част гостите търсеха победата, но направиха няколко сериозни пропуска чрез Руи Педро и Меркадо, преди да стигнат до победния гол.

В 71-ата минута Густаво Кулма стреля извън наказателното поле и намери долния ляв ъгъл - 2:1 за ЦСКА.

Накрая съдията Ставров даде само две минути продължение на мача с цел да го приключи възможно най-бързо, а футболистите на Локомотив продължиха с протестите си срещу него.

"Червените" са трети в класирането с 52 точки, на две по-малко от Левски, който утре излиза срещу лидера Лудогорец. Локо Пд е шести с 39 т.