Исландия дебютира с равенство срещу Португалия

Биркир Бярнасон донесе историческата точка за Исландия в първия мач на островитяните на европейско първенство
Луиш Нани откри резултата в 31-вата минута
Нани отбеляза 600-ния гол в историята на европейските първенства.
Биркир Бярнасон ще влезе в историята като автора на първия гол за Исландия на европейски футболни финали

Исландия направи дебюта си на европейски футболни финали със зрелищно равенство 1:1 срещу Португалия. Въпреки че нямаше много голове, двубоят беше един от най-добрите на Евро 2016 досега. И двата отбора атакуваха постоянно и положения пред двете врати не липсваха.

В средата на първата част Луиш Нани пропусна да открие резултата, след като с глава отблизо стреля право в крака на вратаря Халдорсон.

В 31-вата минута обаче поправи грешката си. След атака отдясно Андре Гомеш намери непокрития Нани, който от границата на малкото наказателно поле този път не пропусна и откри резултата, отбелязвайки и 600-ния гол в историята на европейските първенства.

През втората част исландците имаха повече положения и успяха да изравнят още пет минути след подновяването на играта. Гудмонсон центрира в наказателното поле, Биркир Бярнасон бе изпуснат от португалската отбрана и без проблеми изравни.

В заключителните минути Португалия владееше топката в над 90% от времето. Нани пропусна още едно добро положение. След това и Кристиано Роналдо, който се изравни с Луиш Фиго по най-много мачове с националната фланелка – 127, не успя да се разпише след удар с глава отблизо.

Това бе последният мач от първия кръг в груповата фаза. След равенството, Португалия и Исландия имат по една точка, а Унгария е лидер в група F след днешната си победа с 2:0 над Австрия.