Салах и Фирмино довършиха Сити в реванша, Ливърпул е на полуфинал

Ливърпул имаше много тежки мигове през първото полувреме, но обърна след почивката Снимка: Getty Images

Ливърпул победи Манчестър Сити и в реванша между двата тима от Шампионската лига.

"Мърсисайдци" спечелиха с 2:1 на "Етихад" след обрат през второто полувреме и се класират на полуфинал с общ резултат 5:1.

Успехът обаче не дойде никак лесно, тъй като през първата част Сити тотално надигра съперника и съжаляваше, че води само с 1:0. Мениджърът Пеп Гуардиола беше изгонен от съдията на почивката и това определено се отрази на отбора му.

Домакините стартираха по мечтания начин и още във 2-ата минута откриха резултата. Върджил ван Дайк сгреши елементарно, като напусна зоната си и очакваше да бъде свирено нарушение на Стърлинг срещу него.

Стърлинг се възползва, изведе Габриел Жезус, а бразилецът с лекота разстреля Кариус за 1:0.

„Гражданите" наложиха сериозен натиск, докато Ливърпул се защитаваше панически и не можеше да направи нищо смислено в атака.

В 40-ата минута Бернардо Силва беше оставен да стреля, но ударът му срещна гредата. Веднага след това Кариус не успя да изчисти добре една топка и се стигна до гол на Лерой Сане, който обаче беше отменен заради несъществуваща засада - съдиите не видяха, че всъщност Джеймс Милнър отклони топката към Сане.

В края на полувремето Ливърпул направи първата си смислена атака, при която Окслейд-Чембърлейн не успя да нанесе точен завършващ удар, след като беше изведен от Салах.

След последния съдийски сигнал за полувремето Гуардиола размени реплики с рефера Антонио Матеу Лаос и след почивката се оказа изгонен на трибуните, откъдето догледа мача.

Сити не успя да задържи нивото от първата част и бързо получи гол.

В 55-ата минута при перфектна контраатака Садио Мане премина през защитата на съперника и беше повален от вратаря Едерсон, който не успя да улови топката. Мохамед Салах беше на точното място и технично копна над вратаря и покрай бранителите за 1:1.

На Манчестър Сити вече бяха нужни цели четири гола и импулсът в играта на домакините се загуби.

В 77-ата минута Отаменди допусна кошмарна грешка при изнасянето на топката, Роберто Фирмино му отне, спокойно напредна и с прецизен удар направи резултата 2:1 за гостите.

Малко по-късно още един гол на Сити беше отменен, като този път засада на Сане имаше.