Коста Рика шокира и Италия

Руис донесе втора поредна победа на Коста Рика в Бразилия, този път срещу Италия
Руис се превърна в героя на мача
Пинто обеща, че Коста Рика ще бие Италия и си удържа на думата

Коста Рика хвърли втора поредна бомба на световното първенство в Бразилия, след като победи Италия с 1:0. Единственият гол вкара Брайън Руис, който отбеляза с глава в 44 минута.

Първото полувреме поднесе на зрителите в Ресифе и тв запалянковците поредица от интересни атаки и ситуации, като Марио Балотели пропусна най-много за Италия, а Коста Рика имаше претенции за несвирена дузпа.

Минута преди да падне гола за Коста Рика Джорджо Киелини събори в наказателното поле Джоел Кембъл, но съдията не реагира.

Костариканците успяха да неутрализират най-опасния нападател на Италия Марио Балотели с поредица леки нарушения и избивания на топката, той направи няколко пропуска, накрая се ядоса и си изпроси жълт картон, а през второто полувреме беше почти незабележим на терена.

Андреа Пирло организира няколко опасни атаки преди почивката, но през второто полувреме темпото на играта рязко спадна, дори влизането на Антонио Касано не успя да раздвижи италианците. Те сякаш нямаха сили да организират по-бърза атака.

Отделно от това много от италианските атаки приключваха със засада, както преди, така и след почивката. Както Балотели, така и атакуващите халфове - общо 18 засади.

Коста Рика също имаше скромен брой положения след почивката, но момчетата на Хорхе Луис Пинто положиха повече физически усилия и успяваха да разбият не особено бързите опити за атака на италианците.

След победата на Коста Рика нещата в група D се затегнаха, но не и за Англия - този резултат отнема на островитяните всякакви шансове за класиране.

Коста Рика обаче вече се класира за осминафиналите с 6 точки, а Италия и Уругвай ще трябва да определят помежду си кой ще е другият отбор, който ще излезе от групата.