Григор на осминафинал в Торонто

Димитров победи, но не убеди с играта си срещу 50-ия в световната ранглиста

Григор Димитров постигна първата си победа на Мастърса в Канада от третия опит, след като не успя да стори това в предишните две години. В среща от втория кръг, поставеният под номер 7 в основната схема българин надигра американеца Доналд Йънг с 2:1 сета. В отделните части 4:6, 6:2, 6:3.

Така в следващия кръг първата ни ракета ще срещне испанеца Томи Робредо, който влезе сред участниците в Торонто на мястото на контузилия се японец Кеи Нишикори.

Григор изненадващо загуби първия сет с 4:6, въпреки че започна убедително и поведе с 4:1. След това обаче последва непостоянна игра от негова страна със серия от двойни и непредизвикани грешки, позволила на Йънг да спечели 5 поредни гейма.

Във втората част българинът намери играта си и проби в 6-ия гейм за 4:2, след което взе собственото си подаване и проби още веднъж за успеха с 6:2.

В третия сет събитията се повториха. Играта вървеше гейм за гейм до 3:2, когато Григор проби и трасира пътя си към успеха - 4:2. Но в 7-ия гейм никак не бе лесно, след като Йънг имаше две възможности за връщане на пробива, но Гришо устоя. Йънг спечели сервис гейма си за 3:5, след което Димитров затвори мача след близо час и 40 минути игра на Централния корт. Последният гейм бе драматичен, след като американеца отрази 3 мачбола, но в крайна сметка бе пречупен.

Гришо като поставен под номер 7 почиваше на старта, а американецът се справи с Франк Данчевич, надигравайки го с 5:7, 6:0, 6:3. Следващият съперник на Димитров - испанецът Томи Робредо се класира за третия кръг след успех над Жил Симон със 7:5, 6:4.