Исландският коментатор отново удари с крясък (видео)

28.06.2016, 10:44 (обновена 30.06.2016, 16:00)

Исландия поднесе голямата изненада на Евро 2016, отстранявайки Англия с 2:1 още на 1/8-финалите и осигурявайки си исторически 1/4-финал още в първото си участие на европейски първенства.

Още по-голямото постижение за тима на Ларс Лагербак и Хаймир Халгримсон, че стигнаха до успеха след обрат.

„Трите лъва“ поведоха още в четвъртата минута с гол на Уейн Рууни от дузпа – единственият гол на английския капитан на Европейското.

Две минути по-късно обаче Рагнар Сигурдсон изравни, а в 18-ата минута дойде и голът на обрата след лековата грешка на Джо Харт.

Исландският коментатор Гудминдур Бенедиктсон, който стана известен с виковете си при победното попадение над Австрия в груповата фаза, отново „спука тъпанчетата“ на зрителите с радостните си викове при гола на Колбайн Сигторсон.

На 1/4-финалите Исландия ще се изправи срещу домакина Франция, а мачът е на „Стад дьо Франс“ в неделя вечер.

Oще: англия  гудминдур бенедиктсон  джо харт  евро 2016  исландия  колбайн сигторсон  коментатор  ларс лагербак  рагнар сигурдсон  уейн рууни  хаймир халгримсон