Буйстващи фенове прекъснаха полуфинал за Купата на България

25 минути преди края на мача ултрасите на Ботев счупиха оградата на гостуващия сектор, но до нахлуване на терена не се стигна и мачът се доигра

Ботев Пловдив победи с 1:0 Верея в Стара Загора в първи полуфинал между двата тима за Купата на България.

Успехът на гостите дойде след дузпа в самия край. В 94-ата минута Косоко спря на гърди в наказателното поле на Верея и очевидно беше съборен от Зафиров, а от бялата точка Тодор Неделев вкара единствения гол.

Иначе мачът ще се запомни най-вече с изцепките на феновете на Ботев, които прекъснаха за кратко срещата през второто полувреме.

Тогава Фернандо Виана получи жълт картон за симулация, вместо да бъде отсъден фаул срещу него. Докторът на Ботев беше изгонен от скамейката за протести, а феновете на тима счупиха оградата на гостуващия сектор и принудиха съдията Волен Чинков да прекъсне за кратко мача.

Част от привържениците се опитаха и да влязат на терена, но бяха спрени и впоследствие се успокоиха. На стадиона се появи и полиция, тъй като първоначално пред сектора на Ботев имаше само охранители от частна фирма.

След минималната победа като гост пловдивчани са фаворити за класиране на финала преди реванша на 26 април. Другият финалист на практика е ясен, тъй като вчера Лудогорец разби с 4:0 Литекс и ще играе протоколен реванш на чужд терен.