Славия победи Ботев като гост

Славия победи Ботев като гост и излезе на трето място в А група

Славия записа първа победа в пролетния дял на първенството в А група, след като победи с 1:0 Ботев като гост. Първото попадение на Сердер Сердеров донесе успеха на „белите" в 23-я кръг, а това беше трети мач за Славия без допуснат мач.

С тази победа Славия се изкачи на третото място, където се изравни с Левски - и двата отбора имат по 35 точки. Ботев остана 6-и с 24 точки.

През първото полувреме двата отбора не предложиха много качествен футбол на феновете, но след почивката на терена стана доста по-интересно.

Три минути след подновяването на играта подсъдимият за убийство Борислав Балджийски центрира към вратарското поле на Ботев, където Сердеров вкара с глава за 1:0.

След това Ботев и Славия си размениха по няколко положения чрез Тодор Неделев, Ивайло Димитров и Ощипко. В самия край натискът на Ботев не даде очаквания резултат, а в минутите на продължението Лъчезар Балтанов си изпроси два жълти картона и беше изгонен.