Байерн довърши унищожителната си мисия срещу Арсенал

Венгер е пътник. Снимка: getty
Венгер е пътник.

Байерн Мюнхен довърши започнатото и унижи с 5:1 като гост Арсенал в 1/8-финала в Шампионската лига. Тио Уолкът изведе „артилеристите“ напред, но футболистите на Карло Анчелоти стигнаха до обрата чрез Роберт Левандовски, Ариен Робен, Дъглас Коща и два гола на Артуро Видал.

Момчетата на Арсен Венгер започнаха силно, доминираха и създаваха опасни положения пред противниковата врата, като представянето им нямаше нищо общо с това от първия 1/8-финал.

В 20-ата минута Уолкът премина на скорост няколко противника, нахлу в наказателното поле и от малък ъгъл разстреля Мануел Нойер, за да открие резултата.

Арсенал продължи да натиска, като 14-ката на домакините стреля от идентично положение, както при гола, но този път не намери рамките на вратата.

След почивката „топчиите“ продължиха в същия дух, а Оливие Жиру пропусна „нарисувано“ положение, след като получи отлично центриране от фланга, но ударът му с глава мина над напречната греда.

В 53-ата минута дойде ключовият момент за разгрома на Арсенал.

Левандовски бе изблъскан в гръб в наказателното от Лоран Кошчелни, за което френският национал получи директен червен картон. Полякът застана зад бялата точка и изравни за 1:1.

В 68-ата минута Робен предрече разгрома, след като материализира превъзходството на своите, след като заиграха с човек повече.

В 78-ата минута резултатът стана 3:1 за Байерн след гол на Дъглас Коща, а 2 мин. по-късно Артуро Видал завърши отлична контраатака за 4:1. Чилиецът оформи кошмара на Арсенал в 85 мин. с нов гол.