ЦСКА изпусна руския шампион Спартак М., Лудогорец победи Иртиш

ЦСКА и Лудогорец изиграха контроли в сряда.

ЦСКА пропусна да запише престижна победа над руския шампион Спартак (Москва) в контролна среща в Испания.

"Червените" удариха две греди и мачът завърши 0:0.

Срещата започна вихрено за българския тим, който можеше да открие резултата още преди да е изтекла първата минута. Фернандо Каранга шутира фронтално от 5-6 метра, но в напречната греда.

В средата на второто полувреме Бодуров продължи центриране от корнер към Каранга, бразилецът стреля с глава от три метра, но руският страж с невероятен рефлекс чукна топката, която се отби в напречната греда.

До края на двубоя гол така и не падна.

Малко по-рано Лудогорец записа четвърта победа по време на лагера си в турския курорт Белек. Разградчани се наложиха с 2:0 над бившия отбор на своя треньор Димитър Димитров - Иртиш.

Новото попълнение Якуб Шверчок откри резултата в 27-та минута с поредния си гол в контролите, а в 34-та Върджил Мисиджан удвои. Минути преди края Клаудиу Кешерю пропусна да вкара за 3:0, след като вратарят на Иртиш спаси удара му от дузпа.

На 3 февруари Лудогорец играе проверка с руския Арсенал (Тула).